Paremos os xuízos políticos

Defendamos as liberdades públicas

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

En 30 de maio de 2017 celebrouse en Santiago de Compostela unha mobilización contra o despexo do CSOA Escárnio e Maldizer. Entre os centos de persoas que asistiron estaba Chema, que participara en diversas actividades no centro social.

A concentración, despois duns minutos e vista a cuantiosa concorrencia, saíu en marcha cara á zona vella de Compostela. Na Praza do Pan a Policía cortou a entrada da rúa do Preguntoiro e cargou de forma desproporcionada contra a multitude de asistentes.

Nese momento un dos axentes bateu coa porra fortemente na cabeza de Chema e este caeu inconsciente no chan; así e todo, a policía decidiu porlle as esposas, cravarlle o xeonllo no peito e cercalo para que ninguén se lle achegase. Posteriormente, os axentes negáronlle o dereito a ser asistido por unha ambulancia que o levase para o hospital e arrastrárono aínda inconsciente para un furgón, que despois o ía deixar na comisaría da Policía española: o compañeiro debería esperar aínda máis unha hora para recibir atención medica.

Así sendo, foron os propios axentes que comezaron uns disturbios que os medios de comunicación se encargarían de empregar para criminalizar a protesta social e a organización política na Galiza. Nun Estado onde a maioría dos cabezallos de opinión relevantes son propiedade do capital financeiro, apostouse por xerar un clima de desinformación e hostilidade contra as mobilizacións. Chegouse a dicir que Chema, na altura un mozo de 19 anos, participara de colectivos antifascistas en cidades coma Valladolid onde nin sequera tiña parado de visita, ou que fora expresamente a Santiago para xerar altercados, cando na verdade estaba a cursar estudos en Ciencia Política na USC.

Como consecuencia disto todo, nos seguintes días foron detidas aínda máis 9 persoas, que hoxe están absoltas por se teren desestimado as inverosímiles acusacións contra elas. Porén, o compañeiro Chema foi alén e atreveuse a denunciar o trato vexatorio que sufriu por parte da Policía española, e por iso é que o Estado decide agora continuar o proceso contra el. Chema enfronta agora peticións penais de até 4 anos e medio de prisión por presumibelmente agredir varios antidisturbios, cando é el que foi vítima da violencia policial e non á inversa.

O Estado, como calquera unha que quixer reparar, sabe que Chema non é culpábel destes cargos, mais tamén non pretende punilo por eles. Sabemos que o albo deste xuízo non é facer xustiza, mais servir de aviso para todas as persoas que nos mobilizamos por causas xustas como a do CSOA Escárnio e Maldizer. Reprimindo Chema pretenden instaurar o medo ao protesto e á organización política e social.

Por iso cómpre deixarlles claro que con isto non van lograr que abandonemos a rúas e que por tras de Chema estamos moitas máis. Contra a represión, damos unha resposta social e política: impulsamos de forma mancomunada dúas mobilizacións para solicitar a total absolución de Chema e facemos un chamamento á sociedade e aos medios de comunicación para que ecoen este caso e o denuncien a todos os niveis.

11 de decembro · 20h Obelisco da Coruña

20 de decembro · 09:30h Xulgados das Fontiñas, Compostela

Asina, colabora, asiste!

Nome*
Ocupación

Maria López Alejos

Presidenta do CE de Mercadona

Roberto Férnandez Vázquez

Moço de armazem

Iria Carreira Pazos

Deputada do BNG no Parlamento Galego

Fon Cortizo

Realizador audiovisual

Paulo Carril Vázquez

Secretario Xeral da CIG

Alicia Francés

Directora de fotografía

Néstor Rego Candamil

Deputado do BNG no Congreso

Suso

Cantante de Soak

Maria Osório

Integrante das Assembleias Abertas Independentistas

Laura García Villar

Baixista de Grima

Paulo Ríos Santome

Deputado do BNG no Parlamento Galego

Lucia Domingues Rodrigues

Caixeira e presidenta do CE de Stradivarius

Séchu Sende

Professor, ativista, escritor

Charo Lopes

Jornalista e fotógrafa

Noa Presas

Integrante da executiva do BNG

Nerea Vásquez Lameiro

Trabalhadora e militante feminista

Daniel Castro García

Deputado do BNG no Parlamento Galego

Paulo Alonso Rodriguez

Portavoz de Erguer. Estudantes da Galiza

Marta Gómez Martín

Secretaria Xeral de Galiza Nova

Marcos Fernández Rodríguez

Xefe de prensa

Elena Penas Seoane

Baixista de Nuada e militante independentista

Laura Bugalho

Sindicalista e activista transfeminista

Helena Miguélez Carballeira

Investigadora na Bangor University e integrante do Espaço Clara Corbelhe

García MC.

MC

Ana Viqueira

Xornalista, sindicalista e militante feminista

Jurjo Diz Lago

Membro do Centro Social A Revolta do Bérbes

Francisco Jorquera

Voceiro do grupo municipal do BNG da Coruña

Pablo Kaufmann González

Director de fotografía

Rodrigo Gil Cedilho

Educador social

Adrían Vidal de la Torre

Guitarrista de Skarnivals

Andrés Chavete Balseiro

Trompetista de Skarnivals

Juan Sampedro Piñeiro

Gaiteiro

Cláudio Lôpez Garrido

Ex-deputado do BNPG-PSG

Antom Fente Parada

Integrante da Plataforma Interior Galego Vivo e Voceiro de Por Chantada - CUP

Serxio Castro Lois

Arqueólogo

Tiago Peres Gonçalves

Historiador e escritor

Estefania Iglesias Gonzalez

Repositora de supermercado

Isaac Lourido

Professor na UDC e membro do conselho de redaçom do Novas da Galiza

Arancha Nogueira

Jornalista e poeta

Xan Campos

Pianista

Iago Fernández

Bateria

Virxilio da Silva

Guitarrista

Bea Saiáns

Fotógrafa e cineasta

Eire Cid

Guionista e directora

Menina Arroutada

Musica e militante feminista

Paulinha

Cantautora

Roi Torres Mariño (Kaixo)

Artista

Luis Suárez Santos

Adestrador de boxeo no Azteca Box

Leandro Lamas

Pintor

Iago Comedeiro

Cantante de Skarnivals

BRIGA

Organizaçom juvenil da esquerda independentista

Antom Santos

Doutor em Historia e militante independentista

María Vence

Xornalista

Quique Varela

Road Manager

Ricardo Castro Buerger

Secretario Xeral da CUT

Paulo Bouzas Fernández

Produtor Audiovisual

Iria de Dios Flores

Investigadora na USC

Tino Baz

Cantor

César Carámes Branco

Profesor de secundaria, membro do Grupo Clara Corbelhe e do Galiza Livre

Carlos Lixo

Profesor no ensino secundario e escritor

Xoan Xesus Carril Ramos

Portavoz municipal do BNG no concello de Arzúa

Xurxo Souto

Diplomáticos de Montealto

Borxa Colmenero

Advogado e professor na Universitat Oberta de Catalunya

Helena Sabel

Investigadora da Universidade de Neuchâtel

Eva Cortinhas Ferreira

Professora no ensino público

Suso Bermello

Secretario Nacional da CIG-ENSINO

Íria Calvelo

Ceivar - organizaçom antirrepresiva

Xosé Luís Rivas Cruz (Mini)

Cantor e mestre

Elvira Souto

Activista

Marcos Abalde Covelo

Escritor

Nebeda Piñeiro

Pandereteira e integrante do agrupación coral de Cantigas e Agarimos

Iago Barros Minhoes

Camareiro e sindicalista

Bruno Lopes Teixeiro

Membro da Fundaçom Ártabria

Pablo Jasper

Músico

Esteban

Escacha / Falperris

Paulo Tobio Espinho

Skarnio / Liska

Gabriel Reigosa Centelles

Dakidarría

Cristopher Machado Ibáñez (Nervo)

Rebeliom do Inframundo

Noelia Álvarez Morais

Punkiereteiras

Iago Pereira Rodriguez

Técnico de escenario

Pablo Leyenda Barreiro

Ganjahr Family

Paula López Lodeiro

Trobonista (Liska!, Brassica Rapa, Dakidarría)

Anxo Iglesias Hernández

Músico (Dakidarría)

Andrés Cebreiro

Guitarrista (Dakidarría)

José Manuel Ruan López

Teclista (Dakidarría)

Sofía Trigo Piñeiro (Wöyza)

Música

Alejandro Costas Lago

Artista de circo

Antonio Delgado Pérez

Artista de circo

Álvaro Reboredo Ortega

Artista de circo

Rodri Kmtr de La Reml

Artista de circo

Alfredo Pérez Muíño

Artista de circo

Isla González Pérez

Artista de circo

Mónica Paradela Cuñarro

Artista de circo

Antón Coucheiro Faílde

Titiriteiro

Karla Rosario Doorenbos

Titiriteira

Natalia Outeiro Romay

Pallasa

Guillermo Porta Gómez

Artista de circo

Marta Piriz Alarcón

Atriz

Daniel Blanco Chapela

Pallaso

High Paw (Pau)

Música

Ximo tomàs "Maki"

Músico (Dakidarría, Obrint Pass, The Locos, Disidencia)

Daniel Sussman

Estudante de mestrado

Paulo Blanco

Militante de Isca!

Pedro Gamallo

Militante de Isca!

Maruxa Martínez

Militante de Isca!

Carlos Daniel Gadea

Militante do SEPC

Jose Rodríguez

Tradutor

Iria Vázquez

Estudante

Daniel Barral

Estudante

Élia Lago

Filóloga

Pilar Casás

Pluriempregada

Pablo Durán

Mestre

Cecilia D. Nóvoa

Jornalista

Nazaré Estévez

Comunicadora

Antón Álvarez Sanz

Empregado público

Martin Fernandez

Traballador e estudante

Francisco Rodríguez Sánchez

Ex-deputado do BNG no Congreso

Bloco Obreiro de Vigo

O rabelo

Músico

Peter Punk

Músico

Xavier Campos

Secretario de comunicación do BNG

Anxo Noceda

Consello Confederal da CIG

Movemento Arredista

Daniela Ferrández Pérez

Doutora en Historia Contemporánea e membro da rede de Estudos Queer

Giana Rodrigues

Ex-presa independentista galega

Jorge Longueira López "Longui"

Politólogo e militante independentista

Ismael Romero Saborido

Remeiro do Cabo da Cruz e militante independentista

Sergio Iglesias

Operario

Xian Naia

Conselho redaçom Novas da Galiza

Tania Salgado Espinosa

Médica de atención primaria

Brais Merelas Seoane

Cantante de Nuada

Eduardo da Silva

Traballador e militante comunista

Anton Calvo

Traballador e nacionalista galego

Rosalía Quiroga

Tomás Dalama

Tatuador

Carme Santiso

Militante independentista

Noelia Outon

Militante independentista

Mocidade pola Independencia

Rede de asembleas da mocidade independentista galega

Gentalha do Pichel

Centro cultural de Santiago de Compostela

Anxo Lema

Investigador na USC

Africa Leira

Militante independentista

Anxo Sánchez

Deseñador web

Andrea Diz Neira

Sara P. Marchena

Docente e regueifeira

Xessús M. Piñeiro Rebolo

xornalista

Marta Romero

Celso Posada Fernández

Mestre de Educación Primaria e Activista

Andrés del Valle Souto

Politólogo e adestrador de fútbol sala

Yuri Carrazoni Mier

Xornalista

Xabier Buxeiro Alonso

Investigador na USC

Adriam Mosquera Pazos

Parado

Henrique Torres

Assalariado

Alexandra Ochoa

Estudante integración social

Sara Gómez

Profesora e Militante de Galiza Nova

Centro Social Fuscalho

Martín Ubeira

Militante do centro social Fuscalho

Gabi Reboredo

Música

Carmen Peña Hernández

Traballadora do SB-UVI, UVigo

Roi Ribeira Becerra

Jornalista

jorge linheira

técnico de cultura

Sergio Marey

Artista e Curador

Alberto Fontán Gómez

Politologo

David Rodríguez Rodríguez

Deseño gráfico.

Alberte G. Nicolás

Alberto Rivas

BNG Pontecesures

Galiza Nova

Organización xuvenil do BNG

Román Blanco Vilas

Arquitecto Técnico

Xacobo Ares

Gateiro e fundador de "Tecedeira, tecendo a tradición".

Daniel Cabana Yañez

Xubilado

Natalia Cabana

Enfermeira

Anxo Teixeiro Fernández

Radiólogo no SERGAS

Antón Sánchez García

Voceiro de Anova IN

Brais Arias Rio

Informático

Nuno Galán Alves

Coordenador de Via Galega Vigo

Iago Prado Vázquez

Educador Social

Nerea Cazás Fraga

Bióloga no feminismo, do ecoloxismo e do nacionalismo galego.

Marta Russinha

DJ e profe de ioga

Alexandre Peres

Militante independentista

Adriám Vázquez Arranz

Profesor no ensino público

Serafín Vicente Lorenzo

Xubilado

Fredi

Operario

Fernando Xabier

Fotografo

Francisco Rey

Tec teleco e sindicalista.

Cristina Piñeiro

Educadora social

María Rosendo

Ativista transfeminista

Mónica Barral Carregal

Enfermeira

Benedicto Blanco

Carpinteiro e sindiclista

Pablo Iglesias Tacón

Estudante e adestrador

Antía R. Moure

Educadora e activista

Susana Grille Negreira

Administrativa

Marcos Lomba

Funcionario

Mercedes Rodriguez Pimentel

Auxiliar coidadora

Diego Dourado Romeu

BNG Allariz-A Limia

Xoán Antelo

Operário químico e militante de Galiza Nova

Martín Graña Pérez

Historiador e estudante

David Cortizo Conde

Editor

María Esther Herrero Ameijeiras

Xubilada do Ensino Público

Sergio Simons Casasnovas

Enxeñeiro de telecomunicacións

Ramom L.Suevos

Professor aposentado

Bletxu Valeiras

Reformado

Artai Gavilanes

Estudante

Lucía Díaz Cagide

Estudante

Isaura Barciela Varela

Rosa Santorum Paz

Roberto Rivas

Aprendiz da vida e bombeiro

Borxa Mejuto Rei

técnico de resíduos

Daniela Castellucci Vera

Anjo Formoso

Militante de Estudantes Antifascistas

Oscar Valadares

Activista de Mar de Lumes

Ura Valcárcel Bugarín

Xornaleira

Xoan gomez

Militante de Estudantes Antifascistas

Antón F. Escuredo

Xornalista

Laura Ramos Cuba

Professora e jornalista

María Antúnez

Nuria Martínez Lomba

Coidadora e militante transfeminista

Iago Ramilo Oya

Músico

Alejandro

Autonomo audiovisual

Joám López

Historiador

Álvaro Lamas Baños

Médico de Família

Hadrian Grille Negreira

Enxeneiro

Vítor Sánchez López

Militante Independentista

Ramón Gerpe

Avogado

Aida Pérez Pérez

Educadora Social

Silvia Pardo Galdo

Concelheira do Bng nas Pontes e membra da Mesa Nacional do Movemento Arredista

Alexandre Varela Rubín

Estudante

Iria Míguez

Estudante

Celso Alvarez Cáccamo

Professor

Cesáreo Sanchez Iglesias

Poeta. Presidente da Asociación de Escritoras e Escritores Galegos

Álex Gutiérrez

Electromecánico industrial

Maruxa Guitián Montero

Xubilada

Tania Pereira Carracedo

Educadora Social

Xosé L. Rivera Jávone

Mestre

Xosé L. Rivera Jávone

Mestre

Claudia Rivera Rivas

Traballadora e Educadora Social

Antonia Martínez Díaz

Mestra

Cristina Amor Faya

Vixilante de Museos

Hadri Rei

Educador e músico

Antía Fernández

Henrique García Vázquez

Mestre

Fran Rei García

opositor

Soraia Cortés

Educadora Social

Paulo Carballada

Militante do BNG

Víctor Echevarría Bastos

Estudante

Hugo Guezeta

Membro de SonDaRúa

Iria González Dominguez

Educadora Social

Xosé Fernando Varela Parada

do Colectivo Xubiladas CIG Ourense

Lucía Gregorio

Mestra

Eduardo Sebio

Sindicalista

Clara Xanthina Barreiro Blanco

Estudante

Diego Rodríguez Vila

Estudante

Dores Asorei Veiga

Tradutora

Mónica Bernárdez Domínguez [Mó]

[ACTIVISTA] Comunicación e Deseño *

Xosé Lois Vázquez Pérez

Fotógrafo, deseñador e editor

Irene Álvarez Francés

Avogada

Xabier Pérez Davila

Economista

Manolo Caamaño Añón

Oleiro

María González Sixto

Estudante e traballadora

Diego del Pozo Bernaldo de Quirós

Xestor do patrimonio cultural, arqueólogo e militante comunista

A corunha antifascista

Colectivo plural e asambleario antifascista.

Antón Ruibal

Bibliotecario

María Teresa Rancaño

Mestra

Xurxo López Zas

Operario Finsa Compostela,Delegado da CIG no comité de empresa

Manuel López Besteiro

Xubilado

Almudena Castro González

Hosteleira

Fernando Guillín Dubra

Predidente Comité de Empresa Finsa Santiago

Violeta Cabana Rancaño

Médica de familia

Zaira negreira otero

Estudante

Dioivo

Grupo de metal en galego

Elena Martín Lores

Xornalista

Silvia Quintela

Dependenta

Claudio Manuel Vázquez

Estudante/Traballador

Inma Alonso

Lucia Martínez Couso

Desempleado

Santiago Martínez

Estudante CCPP

César Pérez

Veterinario

Borxa González C.

Autónomo e Traballador Social

Sarai

Integradora Social

Daniel Seixo Paz

Agricultor, xornalista e estudante

Amparo Álvarez González

Administrativa

Riazor Blues

Brais Ferreiro

Historiador e opositor

Duarte Correa Piñeiro

Profesor

Bryan Martínez

Baixista de Lóstregho

Leda Penabade da Vila

Filóloga galega e militante independentista

Amara G. Adán

xurista

Cándido Piñeiro quintana

Invalidez

M. Castro Lopes

Docente

David Antonio Iglesias Seoane

Pensionista

Daniel Moscoso

Estudante

David Varela Riveira

Fermin Paz Lamigueiro

Xubilado

Miguel A. Neira Romero

Pensionista

Álvaro Figueiró González

Empregado metalúrxica

Iago Santás

Mestre

Eva Piñeiro Nunes

Arquitecta Técnica

Lalo Rial

Funcionario

Iria Zeltia Zas Rey

Miguel Leirós Nieves

Farmacêutico

Cibrán Tenreiro Uzal

Profesor na USC, músico

Disidia

Colectiva transfeminista interseccion al do Baixo Minho

Ricardo Rei Gómez

Mestre. Autónomo

Julián Prieto Álvarez

Camareiro

Ugio Caamanho

Hélio M Miramontes

Ativista trans

Adrián Rojo

Educador social

Ana Miranda

Portavoz BNG Europa

Assembleias Abertas Independentistas

Andrea Rodríguez

Comunicación

Montse Prado Cores

Deputada do BNG no Parlamento Galego

Margarida Corral Sánchez

Técnica de igualdade na CIG

Eduardo Freire

Empregado público

Noa González García

Estudante

Xosé Manuel Irimia

Xubilado

Carmen Fernández Rodríguez

Xubilada

Manuel Irimia Paz

Estudante

Lucía Dapena

Editora

Blanca Sendón

Enfermeira

Margarita Esteban

Xubilada

Icía Abraira

Estudante e militante de Galiza Nova

Diego Santín

Operário do metal e militante independentista

Alfonso Diaz Andres

Mestre

Tamborililás Compostela

Batukada Transfeminista

Casa do Peixe - CSA do Sar

Centro Social Autoxestionado

Adriana Negreira Martínez

Coidadora

Adriana Negreira Martínez

Coidadora

Isabel Beltrán López

Músico e filóloga

Xosé Carlos Solla Lago

Xubilado

Diana Kurich

Sara Sánchez Valcárcel

Enfermeira

Miguel Freire

Mestre

Samantha Hernández Martínez

Manuel Rodríguez Fernández

celador no hospital de oza

Paco Cela Seoane

Ex-preso político do PCE(r)

Susi Cela Seoane

Ex-preso político dos GRAPO

Iago Lorenzo Santamaría

Adegueiro, militante nacionalista e en Árgoma Cultural

Avelino Tourís Fajardo

Empresario de distribución

Santiago Luis Vázquez Torres

Profesor

Baldomero Castro Conde

Pensionista

Manuel Domínguez Rei

Educador ambiental

M. José Domínguez

Consultora

María José Domínguez

Consultora

Andrea Estévez Barreiro

Traballadora do Ensino

Erika Otero

Traballadora e militante

M. Jesús Neira

Técnico radioloxia

Cristina Castro

Blanca Marigómez Roldán

Integrante de Ameixas da Ría

David Dios Besada

Mariscador a flote

Paula Tabuyo brioso

Educadora social

Olalla Crespo Blanco

Mestra

Alba Rivas Fernández

Vivir

Roi Seoage Mourinho

Educador Ambiental

Sara Roca

Lou Sotelo

Productora e activista transfeminista

xandra táboas martínez

artista activista

Alejandro Menduiña Chapela

Traballador

Mario Pousa

Estudante

Esther Troncoso Blanco

Editora

Iria Muñoz de Santiago

Estudante

Iago Moure Piñeiro

Psicólogo

Iria Aldomar Dosouto

Ensinante de ESO

Sara

Estudante

Olivia sanz

Fisioterapeuta

Beatriz Rebelo

Estudante

Roi Cruz Gómez

Fotógrafo e militante independentista

Tomás Porto Laya

Profesor de Educación Física

Marta Loureiro Faro

Médica

Fernán Muñoz

Repartidor

Míriam Rodríguez Fernández

Operaria de automoción

Manuel Fernández García

Opositor

Moncho F. Leal

Mestre xubilado

Clara

PABLO PENA LOMA

Pensinista

Miguel Braga Rodrigues

Guitarra de Tenue

Daniel Conde

Mestre

José Benito Alonso da Costa

Mariñeiro, reformado

Paula Costa González

Estudante

Ricardo Acuña

Xubilado

Telmo Varela Fdez.

Xubilado

Fernando González Otero

Mariñeiro

Josefa Rodriguez Porca

Coidadora

Íñigo Campos Rodríguez

Bombero

Constantino Lago Vargas

Director de A Nova Peneira

Nahuel Perez

Ensino cerámica

Xabier rodríguez Villa

Sindicalista e carrista de automoción

Pepe Maio

Secretario Comarcal CIG-Compostela

Susana Alvor

Diego Amoedo Martinez

Professor de Antropologia - ufopa

Luisa Cuevas Raposo

Noelia figueroa

Teo López Cascón

Estudante e bailarín

Miguel cabaco

Operario de automocion

Juan Agustin Alvarez Gonzalez

Cociñeiro

Anxo Padín

Coordinar de Memoria Antifascista de Nueva Revolución

Alba Pino

Estudante BBAA

Abel Pérez López

Estudante Belas Artes

DIEGO CONDE

Veterinario

Xosé Lois Díaz Carballo

Integrante das assambleias abertas independentistas

Lola Ferreiro Díaz

Médica

Víctor Manuel Santidrián Arias

Docente

Manuel González Prieto

desemprego

Miguel Fernández

Activista social. Profesor.

María X. García

Profesora

Xoán Carlos Miranda Carro

Especialista em serviço e atenção à/ao cliente

Carolina Porto

Enxeñeira agrícola

Matilde Pena González

Mestra , pedagoga

Helena Capera Cullell

Activista feminista

Diego González Peña

Psiquiatra

Mónica Camaño

Actriz

Mariña López Varela

María Jesús Diaz Anca

Psicóloga Clínica

Iria Pinheiro

Actriz

María Jesús Díaz Anca

Psicóloga Clínica

Enrique Campos Sáez

Docente

Rafael Pillado Lista

Xubilado

Laura Mejuto Rei

M Teresa Celemín

Funcionaria

Clara Rodríguez Cordeiro

Cooperativista Cultural

Juan Carlos Rey Piñeiro

Matriceiro

Rebeca Raso

Integrante do GTO 100Tolas

Marcos Pazos

Estudante BBAA

Manuel fernández maneiro

Xubilación

Vicky Alexis Campoamor

Comercial

Ralph López Míguez

Mestre de música

Anxo Castro

Funcionarii

Roberto González Miguéns

Mestre

Miguel Pardellas

Educador ambiental

Ana Varela Castro

Mediadora comunicativa

Aida Vasques

Animadora sociocultural

Vicente M. Garcia Castro

Electric

Montserrat Sánchez Mancebo

Profesora

Gloria Docampo Corral

Psicologa

Jesús Martínez

estudante desemprego

Begoña Cristina Blanco Monteiro

Técnica en Farmacia

Araceli Paz Veres

Xubilada

Mercedes Teixeiro Gato

Ensinante

Vítor Garabana

Engenheiro

Adriana Pérez Villanueva

Creadora audiovisual

Ofelia

Limpiadora

Sara Ruíz

Historiadora e Feminista

Ánxela Doval

Profesora xubilada

Bráulio Amaro

Profesor

Claudio Pato

Antom Lopes-Valeiras

Lucía Castro

Pepa Rivera

Empregada publica

Alfonso Mascuñana Bordas

xubilado

Xavier Rodríguez

Funcionario

Miguel Ángel Revaldería Becerra.

Jubilado

María Silva

Costureira

cheli Vega Quindós

Cocinera Vegana

Fernando López López

Carpinteiro

Juan romero amenedo

Desempregado

Paula

Xubilada

Gonzalo de Lucas

CS A Revolta

Centro Social de Vigo

Lourdes garcia romero

Tcae sanidade pública

Diego Rodríguez Cordeiro

Cooperativista

Salvador Gómez Crespo

Membro do CS A Revolta do Berbês. Processado na Operaçom Jaro (I)

Duarte

autónomo

Juan A. Rodríguez Novás

Operario

carlos rios

reformado administración pública

Armando Ojanguren Flores

Trabajador transporte público

Sara Alonso Rodríguez

Cooperativista cultural

Adrián Bastos Martínez

Programador

Unión da Mocidade Galega

Daniela MG

Margarita Ledo Andión

Profesora USC

Sara García Pérez

Mestra

DIEGO ROSAL CHAVES

Mestre e Músico

Baldomero Iglesias Dobarrio, Mero

Cantor, xubilado do ensino

Laura Varela

Bióloga

Uxía Castro

Integrante de Resistencia Saharaui

Gerom Montenegro

Músico e camareiro

Ameixas da Ría

Colectivo transfeminista

André

Enx. Forestal

Sabela

Nai

Gladys Virxinia Afonso Lobato

-

Oriana Méndez

Concelleira da Marea de Vigo

Sandra Cuquejo Alonso

Trabalhadora

Iago Rodríguez Fernández

Politólogo

Antón López Bermúdez

Estudante

Carlos Varela Souto

Conserxe

Bieito Lobeira

Executiva Nacional BNG

Gabriel Álvarez

Tradutor

Asociación Cultural Sons de Breogán

José Jorge Rodríguez Pérez

Profesor de Secundaria

José Luis longueira barbeito

Trabajador en el metal en suiza

Natália Moure

Trabalhadora telemarketing, Militante feminista

Jorge saborido bua

Xabier Fernández García

Estudante

Álvaro López Santos

Deseñador e debuxante

oscar garcia montilla

xornalista

Andres Gomez Pardeiro

Proletario

Esmeralda

Tprl

Alonso Beltrán

Docente

Ramon Purriños

Moises Pombo

Creador de contidos

Mirian Carril

Nazaré da Vila Pousada

Traballadora Social

Valeria Vázquez

Estudante

Pilar Pereira Pereiro

Trabalhadora